“Lapsed ja tehnoloogia” video tegemine

Olles kõik ilusti ettevalmistanud, hakkasimegi video tegemisega pihta.

Gruppide kaupa viisin lapsed eraldi vaiksemasse ruumi (eripedagoogi kabinetti). Seal selgitasin neile ülesannet ning näitasin vana helikassetti. Filmimisel kasutasin tahvelarvutit. Filmisin igat last eraldi, teistel palusin olla vaikselt ning oodata oma järjekorda. Iga laps sai vastata ning nii iga grupiga eraldi.

Oma videos soovisin kasutada ka osaliselt piksillatsiooni. Osaliselt oli see ülesanne seotud ka haridustehnoloogi praktika ülesandega “ikt vahendi kasutamine õppetegevuses”. Tutvusime fotoaparaadiga ning alustasime pildistamist. Piksillasioonina tegime video alguse, kus lapsed tulevad, ning lõpu, kus nad ära “kaovad”. Pildistamise käigus ei saanud lapsed veel väga aru, miks tuleb nii palju pilte teha ning miks ei võiks lihtsalt filmida. Planeerisin sellest rääkida siis, kui video valmis ning lapsed näevad, mis nendest piltidest kokku tuli. Pildistamise osa möödus rahulikult, kõik lapsed said proovida erinevaid osasid-pildistamist, poseerimist ning juhendamist. Kahjuks ei soovinud mõned lapsed vahepeal pildistama tulla, kuna põnev mäng oli pooleli. Sellest me suurt tüli ei tekitanud ning seetõttu on videos näha kohati, et on rohkem või vähem lapsi.

See hommikupoolik möödus väga ruttu ning põnevalt. Ja muud ei jäänudki üle, kui mina läksin koju monteerimist ning helindamist tegema.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s