IKT- põhise õppemänguga õppetegevuse läbiviimine

Praktikal viibides viisin läbi õppetegevuse, kus kasutasin ikt- vahendit ning ikt-põhist õppemängu. Tegemist oli liitrühmaga, kus lapsed 3-7 a ning eelnevalt pole nendega taolisi tegevusi läbiviidud.

Oma tegevuse läbiviimiseks kasutasin tahvelarvutit ning Hedgehog Academy mängu Tell a story ehk jutusta lugu. Laps pidi 4 pildist koosneva tegevuse panema õigesse järjekorda ehk moodustama seeriapildi. Tegevuse alguses istusid lapsed pingil. Ma näitasin tahvelarvutit ning tutvustasin seda pisut. Lapsed olid väga üllatunud, mõned polnud näinudki. Selgitasin kuidas me oma tööd jätkame. Kutsusin iga lapse enda juurde, ta libistas sõrmega pildid õigesse järjekorda ning seejärel näitasime teistele ka, mis pildirea me kokku saime. Kui kõik olid saanud proovida, liikusime laua äärde kus 6-7 a joonistasid ise pildiseeria, 4-5 a ühendasid pildi järjekorra numbriga ning värvisid pildi ja 3 a värvisid lihtsalt pildi ära.

Tegevus tahvelarvutiga sujus kenasti. Kitsaskohtadena võiks välja tuua selle, et lapsi oli tegevuses 17 ning nende jaoks on piinarikas istuda ja oodata oma järjekorda või veel hullem, need lapsed kes on saanud juba oma pildikesed ritta seada, nemad ei suuda enam rahulikult olla. Niisiis minu jaoks jääb siiski veel selgusetuks, kuidas organiseerida töö nii, et sul on 20 last ja üks arvuti. Jah, loomulikult saab arvutist näidata midagi kõigile korraga, kuid kui tahta, et nad ise lahendavad ülesandeid, siis mida niikaua teised peaksid tegema.

Õppealajuhataja vaatles samuti mu tegevust ning soovitas, et võib olla oleks päästnud see, kui projektoriga pilt seinale suunata. Teised lapsed saavad kaasa mõelda ja jälgida. Arvan, et see tasub proovimist!

Tegevus üldiselt sujus hästi. Lapsed said hetkega aru, mida nad tegema pidid ning kuidas need pildid seal näpuga liiguvad. Lapsed olid põnevil ning tahtsid kohe kõik korraga tulla. Tõenäoliselt peaks lastega lihtsalt ikt vahendeid tihedamini kasutama.

Kahjuks ei jõudnud teha ühtegi pilti, kuna olin tegevusega nii ametis! Siiski loodan, et jõuan veel pilte teha ülejäänud praktika jooksul.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s