Õppemängude loomine

16. oktoobril tegime grupitööna uusi õppemänge. Meie gruppi kuulusid: Ester, Tuuli, Ege ja mina.

Meie alustasime Active Tabel´iga tutvumisest. Juhendajaks oli meile Taavi, kes aitas ja näitas, mida teha. Kui olime läbi uurinud, milliseid mänge juba tehtud oli, avasime arvutist keskkonna http://www.activtable.com/builder/ ning otsustasime, et hakkame “Ussikesega” mängu muutma. Kuna olime kodus juba eelnevalt keskkonnaga tutvunud, saime kohe asjaga pihta hakata. Muutsime kõik (mis võimalik) tekstid eesti keelseks ning määratlesime mängu raskuse. Meie piirdusime liitmisega viie piires ning vanuseks 4-5 a lapsed. Raskusi tekkis konteineritega ning tehete määramisega. Koos juhendajatega pusisime ja uurisime, kuni lõpuks Active laual katsetades mõistsime, et kõik on korras. Veidike tegelesime ka kujundamisega ning meie mäng saigi valmis. Kahjuks wordpressi Media uploader ei luba antud mängu faili siia laadida, kuina faililaiend ei meeldi talle. Meie mängu nimeks on “Tulnukas tutvub kastanitega” ning vajadusel võime selle õppejõule meili teel saata. Igatahes oli meil väga lõbus mängu luues ja katsetades.

Järgmisena liikusime learningapps.org keskkonna juurde. Vaatasime seal natuke ringi, milliseid võimalusi see pakub ning kogusime mõtteid, millist mängu võiksime teha. Jõudsime rahulikult üksmeelele ning asusime mängu tegema. Takistusi ette ei tulnud, keskkond oli kerge ja arusaadav. Eriti meeldis mulle võimalus pilte otse internetist otsida. Ei pidanud eraldi arvutisse salvestama hakkama. Mängu saime ilusti valmis. Mäng sai selline: http://learningapps.org/display?v=ptaxsihpn01

Kuna oleme juba harjunud omavahel koostööd tegema, saime ka selle ülesandega hästi hakkama. Erilisi takistusi seekord ette ei tulnud, pigem oli mõnus ja hariv kokkusaamine.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s