IKT-põhiste õppemängude ea- ja jõukohasus

Käesoleva ülesande eesmärgiks oli tutvuda kolme erineva allalaetava mänguga ning neid vastavalt ea ja jõukohasuse printsiibile analüüsida. Ning leida kolm keskkonda, kus saab ise õppemänge luua.

Analüüs ea ja jõukohasuse printsiibi alusel

  1. Fishdom H2O: Hidden Odyssey- http://www.myrealgames.com/download-free-games/fishdom-h2o-hidden-odyssey/

Mängu eesmärgiks on leida pildilt kadunud esemed. Mängija vanus võiks alata 3-4 aastast, kuna mängija peab suutma keskenduda ning eraldada pildilt väikseid detaile.

Ekraani all servas on inglise keelsed kadunud esemete nimetused, mis tähendab, et mängu mängimiseks vajab laps täiskasvanu abi.

Mängijal peaks olema oskus kasutada hiirt. Samuti on vaja oskust eraldada detaile tervikust. Juhul, kui mängijal puudub inglise keele oskust, vajab ta juhendajat.

1

  1. Lovely Puzzle- http://www.myrealgames.com/download-free-games/lovely-puzzle/

Mängu eesmärk on ühendada tükid nii, et saaks pildi kokku. Mängija vanus 4-10 a. Lapsel peaks olema ettekujutus puslede kokku panemisest. Mängus saad valida ilusate erinevate puslede vahel. Mängijal oleks vajalik hiire kasutamise oskus. Mängu alguses saab valida kolme erineva raskusastme vahel. Taustal on pildi originaal vihjeks hägusalt olemas.

lovely puzzle

  1. National Geographics Great Migrations- http://www.gamehouse.com/search?queryText=Great+Migrations&dq=&sub=Go

Mängu käigus saab laps uusi teadmisi loomadest ning nende rännetest. Mängija vanus 5-13 a. Mängu on võimalik mängida tasuta prooviperioodil. Mäng on inglise keelne ning vajab täiskasvanu poolt juhendamist.

great-migrations_screen27c98c883-0d86-4061-9411-efd102fb2ce0.Full_

Õppemängude loomine:

  1. EdCreate- http://www.edcreate.com/

Esialgu saab keskkonda tasuta proovida. Tuleb ennast registreerida. Keskkonnas on võimalik teha erinevat tüüpi õppemänge- küsimustikke, otsi sõnu, poomine, trips-traps-trull jne.

Pikemalt on selgitatud erinevatest võimalustest siin: http://www.edcreate.com/learnmore.php

  1. Educaplay- http://en.educaplay.com/

Keskkond pakub palju erinevaid võimalusi. Tuleb ennast kasutajaks registreerida. On võimalik teha erinevaid õppemänge, näiteks ristsõnad, lünkadega tekst, segi aetud tähed jne. Juhend videona: https://www.youtube.com/watch?v=eXJO7DGS01A

  1. Zondle- https://www.zondle.com/publicPagesv2/

Keskkond pakub samuti erinevate õppemängude tegemist. Keskkonnas tuleb registreeruda ning see on tasuta. Keskkonda saavad kasutada nii õpetajad kui õpilased. Õpetaja saab luua vajalikke ülesandeid, lapsed saavad neid seal ka lahendada. Keskkonnas saab ka õpilaste tulemusi jälgida. Keskkond sobib rohkem kooliõpilastele, kuid lasteaias saaks ka osaliselt kasutada. Juhend videona:

Nüüd hakkan aga läbitöötama materjale Activetable kohta, et järgmises loengus ise ka üks vahva õppemäng valmis pusida!

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s