Õppemängud ja IKT-põhised õppemängud

Meie siin Egega arutasime teemal õppemängud VS IKT-põhised õppemängud.

Üleüldiselt leidsime, et nii traditsioonilised õppemängud kui ka IKT-põhised mängud on päris sarnased. Nad mõlemad sisaldavad nii õpetust kui ka mängu. Lisaks sellele on mõlemal kindlasti eesmärk ning reeglid ning lastele meeldivad mõlemad. Erinevustena võiks välja tuua kättesaadavus- kui õppemängu võtad riiulist ning mängid, siis IKT -põhine mäng vajab teatud vahendeid. IKT-põhise mängu juhendamiseks peab olema õpetajal vajalikud eelteadmised, kuidas antud seadmeid kasutada.

Traditsioonilise õppemängu plussina võikski välja tuua tema kättesaadavuse. Vastavalt vanusele on kergem leida sobivat mängu ning kuna neid on juba aastaid kasutatud, siis on neid ka palju saadaval.

Ikt-põhiste õppemängude plussiks on lastes huvi tekitamine ning laiahaardelisus. Teemade valik on lai ning tihti peale ka ühest kohast kättesaadav (mängukeskkonnad). Lisaks tooksime suure plussina välja ka selle, et õppemängu osad ei lähe kaduma (pusletükid ei kao ära).

Miinusena võiks traditsioonilise õppemängu puhul tuua välja selle, et lastele tihtipeale ei meeldi mängu lõppedes koristada. Mängud ka kuluvad, lähevad katki ning kaovad ära.

Ikt-põhiste õppemängude miinuseks on vajalike vahendite olemasolu ning oskused mänge juhendada. Lisaks tekitavad need tihti laste vahel tüli, kuna huvi on väga suur. Lisaks veel see, et kuna vahendeid on vähe, siis igal lapsel jääb vähe aega mängimiseks.

Meie arvates võiks õppemänge ja IKT-põhiseid õppemänge kasutada paralleelselt. Mõlemal on omad plussid ning miinused mis on juba eelpool välja toodud. Õpetaja peaks leidma lihtsalt “kuldse kesktee”. Meie ei eelista üht teisele, vaid arvame, et mõlemad on kasulikud ning arendavad.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s