Esitluste ja videote kasutamine lasteaia õppetöös

Ülesanne 7

Antud teema juures koostasin esitluse neljast aastaajast ning looduse imelistest muutustest. Esitluses kasutatud pildimaterjal on minu enda kogutud, kuna hobi korras meeldib loodust pildistada. Lisasin ka muusika, mis võiks taustaks vaikselt mängida, et meeleolu luua. Võib teha ka nii, et esialgu paneb muusika mängima ja lapsed arvavad, mis aastaaega see meenutab.

Esitlus (allalaadimine)

<div> <strong> <a href=”https://www.slideshare.net/karineesmaa/neli-aastaaega-looduses&#8221; title=”Neli aastaaega looduses” target=”_blank”>Neli aastaaega looduses</a> </strong> from <strong><a href=”http://www.slideshare.net/karineesmaa&#8221; target=”_blank”>Karin Eesmaa</a></strong> </div>

 

Esitlusi saab teha erinevatest teemadest, mida lasteaias käsitletakse. Minu arvates on hea võimalus esitlusele ka hääli juurde panna ning mõnikord ka animatsioone või videosid. Esitluse näitamiseks eelkooliealistele lastele oleks kindlasti vaja vastavat  tehnikat (projektor, suur interaktiivne tahvel), kuna väikese kuvari pealt ei ole effekt nii suur. Siiski usun, et esitlused on märksa parem võimalus kui lihtsalt piltide vaatamine.

Esitluse tegin Powerpointis, kuna see on kõige tuttavam ning käepärasem. Olen kasutanud ka Slideshare võimalusi.

Esitluse tegemise juures on hea see, et sa paned selle ise kokku ning tead selle sisu. Videote kasutamise puhul on oht, et Youtubest leitud video alguses või lõpus on mõni reklaam või viide järgmisele videole lastele ebasobiv.

Põnev oleks ka lastega koos esitlusi teha. Näiteks lapsed valivad esitluse sisu ning animatsioonid. Hiljem on koos tore vaadata!

 

Advertisements

5 thoughts on “Esitluste ja videote kasutamine lasteaia õppetöös

  1. Tore, et oled teinud autoripõhise töö. Minu fotokas hakkas sahtlis sügelema ja pähe tekkisid ideed…tahaks pildistada ühte objekti eri aastaaegadel ja laste erinevaid tegemisi. Aitäh mõtete eest!

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s