Ristsõnad, töölehed, diplomid

Ülesanne 5

Saades uueks ülesandeks uurida võimalusi internetis luua ise ristsõnu, töölehti ning diplomeid mõtlesin, et nüüd läheb asi põnevaks! Ja kui põnevaks veel…asusin kohe asja kallale, tõmbasin endale alla Hot Potatoes programmi ja ma ei saanud midagi aru! Minu jaoks oli see nii keeruline. Kuigi see on eesti keelse toega, oli ülesannete koostamine raske ja minu arvates algeline. Enamus juhendid ja näited olid ka ülesannete kohta, mis sobiksid rohkem juba vanematele õpilastele. Proovisin üht vastavusharjutust teha: kirjutasin ühele poole sõna ja teise tulpa tähe. Ülesandeks oli leida õige täht, millega sõna algab. Kui asi jõudis nii kaugele, et pidin hakkama seda demokontole tegema, siis läks juba keeruliseks. Ette hüppasid mingid aknad, et minu dokumendid on salvestatud ei tea kuhu! Ja kui ma lõpuks oma tehtud ülesande internetis lahti sain, olid kõik õiged variandid oma koha peal ning mulle tundus, et seal ei saagi rohkem midagi teha. Aga see selleks! Tõenäoliselt näitab see lihtsalt minu oskamatust 🙂

Liikusin siis edasi veebipõhiste keskkondade juurde:

Esimeseks valisin: http://www.discoveryeducation.com/free-puzzlemaker/ Esialgu tundus kõik hea ja arusaadav. Sõnad lünkadesse ja valmis! Kuid valisin sellise ülesande, et ise ka aru ei saanud! Seejärel läksin esilehele tagasi ning valisin mõne muu ülesande. Ja siis oli juba kõik arusaadav!

Järgmiseks uurisin lehekülge http://www.worksheets4teachers.com/generators.php. Üpris lihtne ja arusaadav lehekülg, ainult inglise keeles. Proovisin teha ühe lihtsa matemaatika lehe.

Diplomite tegemist uurisin leheküljelt http://www.123certificates.com/ . Koostamine oli lihtne ning põnev. Sai muuta värvi, fonte vastavalt oma vajadusele. Lisaks oli algseid näidiseid nii palju, et igaüks leiab sealt sobiva! Ainukese miinusena võiks välja tuua selle, et kuna lehekülg on inglise keelne, siis ei saa osadele diplomitele kirjutada täpitähti.

Sukeldusin hetkeks ka sügavamale ning leidsin huvitava maze ehk labürint ülesande selliselt lehelt . Väga lihtne ja primitiivne.

Leidsin ka veel kelladega töölehe tegemise võimaluse lehelt http://worksheets.theteacherscorner.net/make-your-own/telling-time/ .Lehte oli kerge koostada, palju erinevaid võimalusi.

Kokkuvõtteks võin öelda, et neid kohti internetis on palju rohkem, kui ma oleks arvanud. Peab lihtsalt aega leidma ja katsetama. Oma katsetuste põhjal võin öelda, et allalaetav Hot Potatoes mulle ei meeldinud, ülejäänud internetipõhised keskkonnad olid arusaadavad ning paljude võimalustega.

Kahjuks esitas mulle suure väljakutse veebipõhistes keskkondades valminud tööde salvestamine. Esialgu proovisin linkidena panna siia, kuid see ei läinud läbi 😦 Seejärel proovisin leida võimalust, kuidas neid salvestada ning siis siia piltidena lisada, kuid ka sellega ma hakkama ei saanud. Kui keegi oskab mind rumalukest aidata ning seda postitust loeb, siis võib vabalt juhendi kommentaaridesse jätta 🙂

 

 

 

Advertisements

4 thoughts on “Ristsõnad, töölehed, diplomid

  1. Väga hea, et hoiatasid allalaetava Hot Potatoes´i eest! Mulle ei meeldi need allalaetavad asjad üldse. Samas oli huvitav lugeda, kuidas Sinu tööülesannete lahendamine õnnestus. Kahjuks ei ole ühtegi näidist. Mine lahenda lohutuseks minu sõnadeotsimise mäng 🙂

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s