Mõtisklused digitaalsete piltide kasutamisest lasteaia õppetöös

Ülesanne 4

Kui hakata mõtlema, kuidas saaks kasutada digitaalseid pilte lasteaia õppetöös, siis minule tuleb esimese asjana pähe näidised. Tõenäoliselt kasutavad paljud õpetajad seda võimalust, et leida internetist näitlikku pildimaterjali. Olenevalt lasteaiast on olemas ka nn “pedagoogiline kabinet”, kus leidub pildimaterjale enim kasutavate teemade kohta. Siiski on minul töötades jäänud pildimaterjale puudu, eriti nende teemade koha pealt, mida lasteaias väga tihti ette ei tule. Seejuures kasutan interneti avarusi, et leida põnevaid pilte oma teema ilmestamiseks.

Lugedes läbi ka meie aines jagatud õppematerjali, sain mõned mõtted veel juurde. Näiteks koostada ise mõni tööleht või ristsõna…täpselt selline nagu teema ette näeb. Ei pea otsima läbi kõiki vanu töövihikuid, mis on minu arvates tihti liiga keerulised. Saab ka ise teha! Abi leiab ka internetist. Seal leidub palju põnevaid töölehti, kust saada ideid ning mõtteid.

Lisaks rakendades ka meediakasvatust, saaks lastele digitaalsete piltide põhjal selgitada, kuidas neid on võimalik muuta. Näiteks: Esialgu näitan originaalpilti ning seejärel muudetud versiooni. Saaksime lastega arutleda, kuidas see on võimalik ning saaksin ka näidata, kuidas ma seda pilti muutsin. Siinkohal võib paralleele tõmmata kõikide piltidega, mis meedias liiguvad- kas need on päris või muudetud.

Ise katsetasin http://www.picmonkey.com/ üht töölehte valmistada.  Tööleht mõeldud emotsioonide õppimise juures kinnistamiseks. Välja tuli selline:

PicMonkey Collage

Advertisements

One thought on “Mõtisklused digitaalsete piltide kasutamisest lasteaia õppetöös

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s