Minu ideed joonistusprogrammide kasutamiseks lasteaia õppetöös

Ülesanne 3

Minu esimesi kokkupuuteid arvutiga oli joonistusprogramm Paint, mis tol ajal tundus hirmus keeruline ning arvasin, et lihtsam ikka paberi ja pliiatsiga oma asjad ära ajada. Tutvudes tänapäevaste joonistusprogrammidega hakkan vist oma arvamust muutma.

Lasteaia õppetöös ma isiklikult joonistusprogramme kasutanud veel pole. Põhiliselt jääb see vist selle taha, et kahekümne lapsega on ühe arvutiga keeruline midagi teha. Kuid usun, et hea tahtmise korral oleks see siiski võimalik.

Joonistusprogramme saaks kasutada erinevate kunstitööde kujundamisel. Laps saaks kasutada kõiki neid võtteid, mida üks hea programm pakub. Usun, et fantaasiatööd tuleksid eriti uhked ja värvilised. Kui teha tegevusi lõimides meediakasvatust saaks näiteks kujundada ka reklaame või muuta juba olemasolevaid pilte.

Tutvusin järgmiste joonistusporgrammidega: Artrage, TuxPaint ja Paint.net. Eelnevalt olen tööd teinud Painti ja Gimpiga.

Artrage- oli väga põnev. Lihtne installida, palju võimalusi.

artrage

Paint.net- pildi muutmiseks hea, joonistamiseks vähe võimalusi.

paint.net

TuxPaint- Suureks plussiks see, et eesti keelne. Lisaks väga põnevad võimalused- tempel, kassi kujutis, mis kujutab jooksmist või istumist. Maagia oli vahva- palju võimalusi- seebimullid, telliskivisein, valmis lilled jne. Kahjuks sain pilte vaadata seal programmis.

Lisaks otsisin internetist online- joonistustarkvara, mid ise rohkem eelistan. Leidsin lehekülje, millel olid paljud joonistustprogrammid koos, paljud neist internetipõhised. Üks näide http://pencilmadness.com/ lehelt:

pencilmadness-proovpencilmadness_image1

Advertisements

One thought on “Minu ideed joonistusprogrammide kasutamiseks lasteaia õppetöös

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s